Kris kros klasik

32631274
8590878631274
Témata her : Znalostní hra
Výrobci her : Dino Dino
Věková kategorie : od 8 do 12 od 8 do 12
Obtížnost : Mírná Mírná
Míra náhody : Střední Střední
Komunikace : Velká Velká
Strategie : Mírná Mírná
165,00 Kč
Původní cena: 329,00 Kč

Hlídat cenu
Zboží je nedostupné
Hlídat dostupnost

Kris kros klasik

Baví vás křížovky? Hrajete si rádi se slovy? Tak právě pro vás je hra KrisKros, která nabízí nekonečné možnosti při skládání slov. Dokážete získat nejvíce bodů a zvítězit?

Jak se hraje Kris Kros

Hra je pro 2-4 hráče od 9 let. Herní plán položte doprostřed stolu, poté hráči si z pytlíku vytáhnou určený počet kamenů s písmeny a umístí si je do stojánků, aby na ně soupeři neviděli. Každé písmeno má u sebe napsanou bodovou hodnotu. Začínající hráč musí vyložit první slovo a umístit ho doprostřed herní plochy. Ostatní hráči se poté střídají podle směru hodinových ručiček, vytváří slova, která vždy musí navazovat na některá již vyložená písmena. Povolená slova jsou ve slovníku Novex klasik, který používá Česká asociace Scrabble. Na herním plánu jsou i políčka, která poskytují více bodů – dvojnásobnou nebo trojnásobnou hodnotu umístěného písmene nebo slova. Existuje i žolík, který je označený hvězdičkou. Lze ho použít místo jakéhokoliv písmena, má však nulovou hodnotu. Pokud má hráč písmeno, za které je položen žolík, může ho vyměnit a vzít si žolíka k sobě. Nemůže – li hráč vytvořit žádné slovo, může si vybrat tolik kamenů, kolik chce a vyměnit si je za kameny v pytlíku. Podaří-li se hráči vyložit v jednom tahu všechny písmena, získává bonus 50 bodů. Po svém tahu si hráči vždy hned sečtou body a doberou si písmena za ta, která vyložili. Hra končí, jakmile jsou vyčerpané všechny kameny. Vítězem se stává hráč, který nasbíral nejvíce bodů.

Kriskros je klasickou slovní hrou, která nikdy neomrzí a zabaví celou rodinu. Procvičte si své logické myšlení a slovní zásobu u křížovky, která nikdy nekončí.  

Obsahuje:

 • herní plán
 • 101 písmenek
 • 32 záznamových tabulek
 • 4 stojánky
 • plastový sáček
 • návod

Vlastnosti produktu: Kris kros klasik

Počet dílků

10

Délka hraní

60 min.

Věk (od)

108

Věk (do)

99

Počet hráčů

2-4Zatím žádný komentář

  Nový komentář k Kris kros klasik

  Ochrana proti spamu. Kolik je 7x4?

  broken_heart embaressed_smile sad_smile envelope wink_smile shades_smile angel_smile confused_smile regular_smile thumbs_up whatchutalkingabout_smile heart cake tounge_smile devil_smile omg_smile lightbulb thumbs_down kiss teeth_smile