Klondike

  • EAN: 8595557506546
  • Výrobce: Piatnik
Témata her
Témata her
Výrobci her
Piatnik
Věková kategorie
od 8 do 12
Obtížnost
Mírná
Míra náhody
Střední
Komunikace
Střední
Strategie
Střední

KLONDIKE 1896

Zlatá horečka zlákala mnoho dobrodruhů a hledačů pokladu. Nyní se objevily naleziště na Aljašce, přímo tedy na Klondiku. Jelikož vidina lehce získaného zlata je lákavá pro všechny, tak i vy vyrážíte na cestu ve snaze stát se váženým a bohatým. Jak moc toužíte po zlatě? Dokážete se vypořádat s velkou konkurencí a nasbírat pro sebe nejvíce zlata?

Hra Klondike je určená pro 2 až 4 hráče s doporučeným věkem od 8 let. Obsahuje 2 verze hry, které využijí jak zkušenější hráči, tak i úplní začátečníci. Hra probíhá na šestnácti čtvercových deskách s ilustracemi krajiny na Klondiku. Hráči staví cesty v podobě dílků s geometrickými útvary. Rubíny slouží jako platidlo, díky kterým lze získat ty nejlepší cesty a ve druhé verzi také karty s postavami.

Hráči si na začátku hry postaví svoji kostku na začátek počitadla bodů a vezmou si měšec a tři rubíny. Čtyři desky hracího plánu se sestaví a připraví se nabídka cest. Do šesti řad se umístí tolik dílků, kolik je zlatokopů. Žádný dílek se přitom nesmí opakovat. Během hry se cesty musí dotknout horního i spodního okraje desky. Takto je hra připravena a může se začít.

Dílky na cesty se získají pomocí dražby. Na požadovaný dílek se umístí malá kostka, případně se přidají i rubíny. Ostatní hráči mohou tuto nabídku přebít nebo si vybrat jiný dílek. Poté, co jsou dílky rozděleny, je hráči umístí na svou hrací desku tak, aby se dotýkaly alespoň horem. Jsou-li cestou přikryty některé valouny a rubíny, hráč si je nechává a posunuje se na bodovací desce. Jakmile se dílky rozeberou, opět se vytvoří nová nabídka. Takto hra pokračuje, dokud některý z hráčů nedojde na konec plánu. V tuto chvíli se spočítají body a určí se vítěz.

Ve složitější verzi lze dílky poskládat do čtverce, přičemž se stále musí dotknout obou stran hrací desky. Hráči dostanou na začátku daný počet dílků cesty a vždy po otočení karty se zadáním, musí dílek umístit tak, aby nasbíral přesně daný počet rubínl a zlata.

Hra Klondike je poměrně nenáročná a výborně si ji zahrají i méně zkušení hráči. Vítězství záleží pouze na dobré taktice a správně naplánované cestě. Původní česká hra Klondike využívá dražebního systému i nabízí více variant hry. Hra Klondike je jednoduchá rodinná hra, při níž užijete plánovací schopnosti a velmou míru strategie.

  • Jazyky (cs/sk/en/...): Čeština
  • Délka hraní: 1 hod.
  • Věk (od): 8
  • Věk (do): 99
  • Počet hráčů: 2-4