Space alert

280072
8594156310059
Témata her : Kooperativní hra
Výrobci her : RexhryRexhry
Věková kategorie : od 8 do 12od 8 do 12
Obtížnost : StředníStřední
Míra náhody : MírnáMírná
Komunikace : RozhodujícíRozhodující
Strategie : StředníStřední
500,00 Kč
Původní cena: 999,00 Kč

Hlídat cenu
Zboží je nedostupné
Hlídat dostupnost

Space alert

Nacházíte se v průzkumné kosmické lodi s hyperprostorovým pohonem zkoumající nebezpečné sektory galaxie a utíká vám čas. Přesně 10 minut vás dělí od dalšího skoku do hyperprostoru, jen 10 minut rozhodne o přežití vaší posádky. Celou hru provází kooperativní řešení zádrhelů, kterých se vám bude průběžně nabízet dostatek. Hra Space Alert, kterou vymyslel oblíbený český tvůrce her Vláďa Chvátil, je doprovázena zvukovými stopami. Ty vám poskytují instrukce a i upozorňují na změny. K dispozici máte na výběr z různých misí rozdělených podle obtížnosti. Je důležité, jak budete spolupracovat, ovšem ať tak či tak, čeká vás zábava s tou pravou scifi afmosférou z prostředí neprobádaných končin vesmíru.
hra vhodná od 13 let, pro 1 až 5 hráčů, průměrná doba hry 30 minut

 

Cíl hry Space Alert

Hrajete-li hru prvně, doporučujeme začít příručkou „Jak se stát kosmickým průzkumníkem“, která vás provede, ukáže základní mechanismy hry a pomůže s přípravou první hry. V každém případě, nejdříve se domluvte, kdo bude hrát kapitána, radistu a bezpečnostního důstojníka lodi. Každý má svou úlohu. Jeden hráč se může zhostit více rolí. Vyberte si variantu hry, podle toho obtížnost pro běžná a vážná ohrožení, barvu své figurky a hráčskou desku. Připravte plán lodi, k němuž umistěte trajektorie (horní i spodní), hromádky žetonů poškození lodi, akční karty, destičku průběhu letu a kostičky (zelené - energie, černé a bílé – pro změnu parametru nepřátel, červené – poškození nepřátel). Umístěte své figurky na herní plán označující loď a počáteční kostičky a žetony, podle zadání/scénáře, k němuž podrobnosti naleznete v pravidlech. Ve hře vás bude doprovázet zvuková stopa (v případě, že ji nemáte možnost přehrát, používáte hodinky a scénář předčítáte nahlas ze zadání v pravidlech). Hráči si odeberou pro první fázi 5 akčních karet z balíčku s akčními kartami (později doplní pro další). Uloží si je na první tři pole své hráčské desky, čímž si určuje pořadí a charakter prvních tří kol. Po spuštění zvukové stopy nastává akční část hry, kdy jste limitováni časem (dobou, po kterou se vám přehrává zvuková kulisa). V této fázi si navolíte natočením akční karty (volba se musí nacházet ve vrchní části karty) buď pohyb anebo akci. Pohybovat se můžete vlevo, vpravo či výtahem. Pokud jde o akce, na výběr máte:

- akci A: Reprezentuje výstřel ze zbraně v dané lokaci.
- akci B: Při ní pracujete s energií, v reaktorech či při přesunech.
- akci C: Jedná se o speciální, která má jiný význam. Například vypuštění raket, stíhaček, vyzvednutí androidů aj.

Po naplánování prvních akcí následuje plánování 4.-7. akce (v této fázi již nelze 1.-3. akci změnit), stejným způsobem jak v případě předchozích. Všech 7 akcí vychází zhruba na 7 minut, během kterých také hodně záleží na spolupráci. Nezapomínejte, že hra je kooperativní.
S změnou zvukové stopy dostává úkol i radista. Musí táhnout kartu z hromádky ohrožení. Ta varuje před blížícím se nebezpečím a upřesní cílovou trajektorii (podle barvy) a čas akce (v minutách).
V dalším průběhu hry si přehrajete celou situaci, která na lodi nastala, za pomocí desky průběhu letu. Během této fáze pořešíte hrozby z vesmíru, jednotlivé akce hráčů, včetně aktivace a použití zbraní, energetických zařízení, přesuny energie a rozhodne se o osudu vaší lodi. Každá zbraň či zařízení spotřebovává určité množství energie, proto si hlídejte stav. Mimozemští nepřátelé nemusí útočit jen zevně, avšak vaše loď může být napadena také zevnitř a v tom případě máte k dispozici roboty, kteří se mohou s nimi utkat. Zároveň pamatujte, že každá část lodi odolá šesti poškozením. Po sedmém dochází destrukci a konkrétní část z lodi odpadá. Je-li loď poškozena, nemusí již dokázat nahodit hyperprostor a vaše mise selhává. Z toho vyplývá, že cílem hry je dostat vaši nepoškozenou loď do hyperprostoru.

 

Obsah balení

 • 1 skládací plán lodi

 • 10 hráčských desek

 • 7 destiček trajektorií

 • 1 deska průběhu mise

 • 10 plastových figurek

 • 75+ plastových kostiček v šesti barvách

 • 3 zelené a 1 modrý váleček

 • 90 akčních karet

 • 6 karet hrdinských akcí

 • 55 karet ohrožení

 • 18 žetonů poškození

 • 26 žetonů vnitřního ohrožení

 • 16 číslovaných žetonků

 • 1 mp3 CD

 • 1 lodní deník

 • 1 pravidla hry v češtině

 • 1 příručka „Jak se stát kosmickým průzkumníkem“

Jazyky (cs/sk/en/...)

cs

Délka hraní

30 min.

Věk (od)

12

Věk (do)

99

Počet hráčů

1-5

Rok uvedení

2008Zatím žádný komentář

  Nový komentář k Space alert

  Ochrana proti spamu. Kolik je 7x4?

  teeth_smile thumbs_down angel_smile sad_smile confused_smile lightbulb devil_smile cake embaressed_smile tounge_smile envelope omg_smile wink_smile whatchutalkingabout_smile thumbs_up regular_smile heart shades_smile kiss broken_heart